На ці слова президента, сказані після затвердження прем‘єра, практично ніхто не звернув особливої уваги. Хоча насправді вони є чудовим свідоцтвом того, як Ющенко розуміє слово «мораль».
Наводимо за Українською правдою цитату з виступу Віктора Андрійовича перед журналістами по затвердженню прем‘єром Юрія Єханурова, де він прокоментував ліквідацію посади свого скомпрометованого кума Олександра Третьякова:
«Можливо, останні 12 днів були найскладнішими в моєму житті, коли на терезах стояло, або віддати перевагу Україні, або віддати перевагу певному колу своїх колег. Я щасливий, що зробив вибір у сторону України. Я переконаний – друзі зрозуміють ціну цього питання».
Якщо ви не помітили в цих словах нічого дивного, то пояснимо: президент незалежної України цілих 12 днів думав, чи не зрадити йому Україну заради «певного кола своїх колег». І думати про те, що важливіше – інтереси друзів чи інтереси Держави, всенародно обраним президентом якої він є, – йому було «найскладніше в житті». І він щасливий від того, що після довгих вагань зробив вибір, над яким, узагалі-то, й замислюватися не мав права – адже президент повинен діяти в інтересах держави автоматично!
Якщо Віктор Андрійович упевнений, що на своїй посаді має право обирати, чи діяти в інтересах України чи ні, нагадаємо текст присяги Президента, яку він складав на Конституції і, що важливіше для самого Ющенка, на Біблії:
«Я, Віктор Ющенко, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі».
Поля для маневрів між кумами та державою, пане президенте, вашою присягою не передбачено. Адже ваше спілкування з друзями – це ваша особиста справа, а з народом України ви уклали угоду: вам делеговано повноваження більш як половиною громадян, а ви ці повноваження реалізуєте винятково в інтересах України. І тому висловлювати «переконаність», що «друзі зрозуміють ціну питання» – як мінімум неетично щодо українського народу. Президент не повинен на всю країну пояснювати своїм друзям, що Україна для нього виявилася важливішою.
І вже зовсім зайве нагадувати про те, що якщо інтереси ваших друзів та інтереси України розбігаються, і ці друзі захищають свої інтереси, використовуючи високі державні посади (бо інакше й питання б не виникло – друзі могли б спокійно співіснувати з державою) – злочином із боку президента є кожен зайвий день, коли ці друзі залишаються на посадах.
Після таких заяв про моральність влади може говорити лише сам Віктор Андрійович, чия збочена правосвідомість уже давно стала анекдотом. Пане Ющенку, якщо ви не можете відрізнити рівень відповідальності перед сім‘єю від рівня відповідальності перед державою – то краще мовчіть про це або розповідайте кумам на кухні серед глечиків. Ви, зрештою, президент! А якщо вже не можете мовчати, то хоча б не вихваляйтеся перед телекамерами про те, що ви 12 днів сумнівалися, чи не вчинити вам державну зраду.
Юрко КОСМИНА
rep-ua.com/show/?id=6995
 |