Як ми вже повідомляли учора, голову іншого Шевченківського районного суду столиці відвідав Міністр Юстиції Сергій Головатий, за інформацією наших джерел, з тією ж метою.
Інтернет-Репортер констатує нечувану раніше відкритість і демократизм нової влади, яка не гребує контактами з районними суддями на найвищому рівні.
rep-ua.com
oboz.com.ua/news/2005/10/19/53571.htm
=======================================================================
Пискун проиграл 2 гривни экс-председателю СБУ за контрабанду оружия
Печерский районный суд Киева обязал Генеральную прокуратуру опровергнуть информацию о причастности бывшего председателя Службы безопасности Украины Игоря Смешко к контрабанде оружия.
Об этом сообщил адвокат Смешко Виктор Петруненко, со ссылкой на решение суда, принятое в среду.
По его словам, суд принял такое решение по иску Смешко к бывшему генеральному прокурору Святославу Пискуну, однако, так как Пискун уже уволен с должности, опровергнуть информацию, распространенную им, должна Генпрокуратура.
По словам адвоката, согласно решению суда, это должно быть сделано на ближайшей пресс-конференции, после вступления решения в силу.
Кроме того, суд решил взыскать с Пискуна 2 гривни в качестве возмещения морального ущерба так, как этого требовал в иске Смешко.
Как сообщалось, в августе Генпрокуратура приглашала экс-председателя СБУ Смешко на допрос по делу о контрабанде оружия должностными лицами Главного управления разведки Министерства обороны.
В июле Смешко подал иск в Печерский районный суд Киева с требованием к Пискуну извиниться перед ним за распространение информации, что Смешко фигурирует в уголовном деле о контрабанде оружия.
Ранее Смешко опроверг заявление Пискуна о том, что он фигурирует в уголовном деле о контрабанде оружия.
Смешко также подал иск в Шевченковский районный суд Киева с требованием к Пискуну извиниться перед ним за распространение неправдивой информации о том, что Смешко якобы звонил ему и требовал «заморозить» расследование дела о гибели журналиста Георгия Гонгадзе.
Украинские новости
obkom.net.ua/news/2005-10-19/1530.shtml
»
Супруга Ющенко — «святая» для Генпрокуратуры
16:26 17.10.2005
Экс-генпрокурор Святослав Пискун сознался, что планировал допросить жену Президента Украины Екатерину Чумаченко-Ющенко. Об этом Пискун заявил в интервью газете
«Свобода», отвечая на вопрос о скандале вокруг визита американских родственников Чумаченко в январе на инаугурацию Ющенко. «Как только заявление попало в Генпрокуратуру, по нему началась проверка.
Через 10 дней, согласно закону, должно было быть принято процессуальное решение: или возбуждение уголовного дела, или отказ. Во время встречи с Президентом я сказал ему, что необходимо объяснение его жены по поводу визита в Украину ее родственников.
На это Виктор Андреевич мне раздраженно ответил, что у Генпрокуратуры есть дела и поважнее, и завел разговор о Тимошенко», - объясняет Пискун. По некоторым данным этот чартерный рейс для родственников первой леди обошелся президентской семье в $270 тыс.
Как сообщали СМИ, чтобы доставить своих родственников в Украину, супруга Президента якобы воспользовалась услугами бизнесменов, а в качестве посредника выступил бывший первый помощник Президента Александр Третьяков.
По материалам: forUm
УРА-Информ
ura-inform.com/archive/?/2005/10/17/~/38863
«Нафтогаз» придумує спосіб посадити Тимошенко?
Сьогоднішня заява Олексія Івченка про векселі «Нафтогазу», якими ЄЕСУ розплатилася з російським Міноборони, явно розрахована на ідіотів. Логіка НАКу осягненню та аналізу не піддається.
Сьогодні голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко повідомив, що на «Нафтогаз» україно-кіпрським підприємством «Босфор» подано позов на 500 млн. грн.. Від «Нафтогазу» вимагають погашення векселів, який той у 2000-му році передав «Босфору». «Босфор» же передав їх компанії Юлії Тимошенко ЄЕСУ, яка й розрахувалася векселями з Міноборони Росії.
«Нафтогаз» тепер планує від векселів «відбиватися» і домагатися того, щоб їх було визнано недійсними. Івченко мотивує це тим, що передача цих векселів «може бути законною, а можуть бути незаконними». «Будуть судові рішення. Ми в будь-якому разі будемо захищати інтереси «Нафтогазу» і те, щоб вони були визнані незаконними», – цитує красномовного Івченка Українська правда.
Івченко також нагадав, що це – саме ті векселі, про які він казав раніше. Тобто, робимо висновок, це і є те «розкрадання народного добра», яке нині ставиться в провину Юлії Тимошенко її політичними противниками. Але з того, що сказав Івченко, не випливає нічого протизаконного! Більше того, «Нафтогаз» виглядає жмотом, із яким відтак жодна нормальна компанія не захоче мати справу.
Вексель – це боргове зобов‘язання. І не треба бути видатним економістом, щоб знати: якщо НАК «Нафтогаз» виписала векселі якомусь напівофшорному підприємству, це означає, що наша державна компанія добровільно визнала себе боржником цього підприємства. Чи то позичила в нього грошей, чи то розрахувалася в такий спосіб за якісь товари чи послуги. І кому «Босфор» опісля передав ці векселі, «Нафтогаз» узагалі не обходить – хоч би й Усамі бін Ладену. Борги так чи інакше треба віддавати. Якщо ж векселі передавалися без відповідного фінансового забезпечення, а просто «на шару», то це питання до тих, хто їх виписував.
Проте є тут і незрозумілий момент – чому позов подає не кінцевий власник векселів – Міноборони РФ. Офшорних діячів приперла до стінки ЄЕСУ, яка, в свою чергу, отримала від російських оборонників прохання забезпечити переданий нею вексель? У такому разі МО РФ, напевно, вже само встигло зіткнутися з опором «нафтогазівців» (які просто послали росіян подалі) і поставило під сумнів чинність векселів? Загалом, варіанти можна вигадувати будь-які – адже скупа інформація, оголошена Івченком, не дає жодного конкретного грунту для аналізу. Зате для людини, яка в фінансах розбирається не дуже, а просто дивиться теленовини, незрозумілі механізми сплітаються в просте твердження: «Тимошенко розрахувалася народним добром за власні проблеми».
І ще одне питання: чому «Нафтогаз», який, на переконання Івченка, отримав 5 років тому незаконні борги, досі не намагався в судовому порядку визнати векселі недійсними, а жив під дамокловим мечем, чекаючи, поки з нього за ці векселі спитають?
Якщо вирішувати справу в якому-небудь печерському суді, то потрібним рішенням можна одразу вбити двох зайців. Щоб визнати «Нафтогаз» чистим перед законом і кредиторами, Івченку та його покровителям треба обірвати ланцюжок на Тимошенко. Тоді вийде, що компанія Юлії Володимирівни свідомо розплатилася недійсними векселями і вчинила тим самим економічний злочин. А довівши зв‘язок «Босфору» з ЄЕСУ, сюди ж можна приплести фінансові махінації. «Нафтогаз» у цьому разі виходить сухим із води і з повним гаманцем, а Тимошенко піддається остракізму та кримінальному переслідуванню.
Це лише версії. Насправді ж про масштаби та приблизні обриси операції, що розгортаються, ми дізнаємося після того, як у гру вступить важка артилерія – російське міністерство оборони. Досі росіяни зі своїми непогашеними векселями мовчать…
Георгій СЕЛЕЦЬКИЙ
rep-ua.com/show/?id=10884
 |