Kiev1.org Карта сайта Файлы Фотографии Киева
  
Реклама:


Разделы
 
 Sysadmin
 Антиглобалисты
 Ереси и секты
 Катастрофы
 Компьютерные новости
 Непроверенное
 О проекте
 О фотогалерее
 Политика и власть
 Православие
 Предприятия Украины
 Протесты Людей против нового мирового концлагеря
 Разное
 Россия
 Старец Паисий 1924-1994
 Стояние за Истину
 Суды в Украине
 Тайна беззакония
 экуменизм


Внимание! Читая пророчества на этом сайте помните что достоверность трудно проверить и все может во времени изменяться - самое главное думать своей головой и не верить легкомысленно всему что говорят, особенно советское телевидение
"О дне же том, или часе, никто не знает, ни Ангелы небесные, ни Сын, но только Отец (Мк. 13, 32)"

КВУ пропонує вважати другий тур таким, що не відбувсяУ день повторного голосування 21 листопада видання КВУ газета "Точка Зору" делегувала на виборчі дільниці 10000 спеціальних кореспондентів. Всі спостерігачі пройшли відповідний тренінг та були забезпечені всіма необхідними матеріалами. Частина цих спостерігачів провела паралельний підрахунок голосів на 1500 дільницях, відібраних за статистичною вибіркою.
Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка вже одинадцять років здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів.

У день повторного голосування 21 листопада видання КВУ газета "Точка Зору" делегувала на виборчі дільниці 10000 спеціальних кореспондентів. Всі спостерігачі пройшли відповідний тренінг та були забезпечені всіма необхідними матеріалами. Частина цих спостерігачів провела паралельний підрахунок голосів на 1500 дільницях, відібраних за статистичною вибіркою.

Напередодні і в день голосування працювала безкоштовна гаряча лінія, куди надходила інформація про порушення та надавалися юридичні консультації.

Свою діяльність КВУ координував з місіями міжнародних організацій та іноземних держав, що спостерігали за виборами в Україні.

За підсумками моніторингу КВУ констатує:

1 Повторне голосування 21 листопада відбулося із масовими та системними порушеннями виборчого законодавства, прав людини та міжнародних стандартів чесних виборів. Оголошений Центральною виборчою комісією результат голосування не відображає волевиявлення українських виборців.

2 Найбільшими порушеннями, що могли серйозно вплинути на результат, стали: масове голосування організованих груп виборців за відкріпними посвідченнями; штучно завищений відсоток виборців, котрі голосували за місцем проживання;

нетрадиційно висока явка виборців у східних областях України; кримінальне втручання у виборчий процес, що супроводжувалося фактами насилля проти спостерігачів, журналістів та погромами на окремих дільницях.

3 Враховуючи велику кількість поданих скарг та заяв про порушення, КВУ вважає, що є підстави визнати повторне голосування 21 листопада, таким, що не відбулося.

За підсумками моніторингу КВУ рекомендує:

1 Найближчим часом провести повторне голосування на виборах президента України.

2 Президенту України Леоніду Кучмі терміново внести до Верховної Ради України подання про дострокове припинення повноважень членів діючої Центральної виборчої комісії та внести нові кандидатури членів ЦВК.

КВУ наполягає на тому, щоб у поданні рівномірно були враховані інтереси двох кандидатів, також мають бути представлені незалежні фахівці від громадських організацій.

3 Рішенням новообраної Центральної виборчої комісії замінити в складі територіальних та дільничних виборчих комісій тих осіб, які були причетні до грубих порушень законодавства та фальсифікації результатів виборів.

4 До проведення повторних виборів законодавчо вдосконалити процедуру голосування за відкріпними посвідченнями та за межами приміщення для голосування.

Наприклад: посилити контроль та облік відкріпних посвідчень; вносити кількість виданих посвідчень та виборців, що проголосували за ними, до протоколу ДВК; дозволити спостерігачам звіряти прізвища в посвідченнях особи та відкріпних посвідченнях тощо. У разі відміни дії відкріпних посвідчень передбачити адекватну процедуру голосування виборців, які в день виборів будуть перебувати поза межами свого населеного пункту.

5 Для забезпечення громадського контролю за виборчим процесом надати представникам громадських організацій права бути офіційними спостерігачами.

6 Штабам кандидатів, керівникам місій міжнародних спостерігачів забезпечити тотальне спостереження за процесом голосування та підрахунком голосів з урахуванням тих проблем, які мали місце під час голосування 31 жовтня та 21 листопада.

7 Політикам та політичним технологам проявити добру політичну волю і відмовитися від фальсифікацій та провокацій під час переголосування.

Незаконне виведення з виборчих комісій представників опозиції.

В окремих виборчих округах спостерігачі КВУ відзначали масові випадки незаконного виключення напередодні дня голосування зі складу ДВК членів комісій, що представляли опозиційних кандидатів. Такі випадки переважно мали місце в південних та східних областях, а також в Кіровоградській області.

В частині випадків права виключених членів виборчих комісій вдалось відновити в судовому порядку, проте приступити до своєї роботи в таких випадках члени виборчих комісій змогли лише в середині або в кінці дня голосування.

Донецька область.

Члени ДВК від Ющенка та Мороза були виключені з усіх ДВК ТВО № 42 за винятком 7-ми дільниць.

Запорізька область.

Напередодні або у день виборів представників від опозиції було виключено із складу ДВК приблизно на 15% виборчих дільниць. В 50% випадків опозиційних членів ДВК вдалося повернути на дільниці в день голосування десь по обіді. Проте в містах Енергодар та Мелітополь майже на 50% дільниць члени ДВК від опозиції були відсутні.

Кіровоградська область.

ТВО №100. Територіальна виборча комісія після 5-ї ранку 21 листопада прийняла постанову №6 і виключила понад 400 членів ДВК, які представляють опозиційного кандидата. Зранку виписки з цієї постанови почали розвозити по виборчих комісіях. На дільницях утворився хаос і непорозуміння між членами комісій. Відкриття виборчих дільниць затрималось.

Постанова №6 на дошці об’яв ТВК №100 з’явилася лише о 8 год. 9 хвилин, але без вихідних даних. Спостерігачі, довірені особи, журналісти не мали можливості ознайомитися із матеріалами, які були покладені в основу цієї постанови, оскільки їм у цьому не сприяють члени комісії.

Луганська область.

ТВО №113, ДВК №32. Починаючи з 19 листопада, на засідання дільничної виборчої комісії не допускали її членів від Віктора Ющенка – Гончара Максима, Яковенко Олесю. Не були вони допущені і до ранкового засідання 21 листопада. Вже після цього близько 8.30 ТВК виключило їх зі складу комісії своєю постановою.

Одеська область.

В день голосування із засідання територіальної виборчої комісії №140 без мотивації було видалено усіх представників від Віктора Ющенка.

місто Київ.

ТВО №214, дільниця №36. ТВК виключило членів дільничної комісії, не повідомивши їх про це. Рішення ТВК від 20 листопада надійшло до дільниці лише о 13 годині 21 листопада.


Прозорість процесу. Перешкоджання в роботі спостерігачів та журналістів

Діяльність великої кількості виборчих комісій не була прозорою через недопущення спостерігачів та/ або журналістів до спостереження за ходом голосування та підрахунку голосів. Абсолютна більшість таких порушень були зареєстровані в східних, південних областях, а також в Закарпатті.

В частині цих випадків роботі спостерігачів чи журналістів перешкоджали виборчі комісії, приймаючи незаконні рішення про видалення спостерігачів з виборчої дільниці. В інших випадках до спостерігачів та журналісти застосовувались кримінальні методи протидії – залякування, побиття, викрадення (див. нижче частину "Насилля під час проведення виборів").

Ті спостерігачі та журналісти, яким все-таки було надано можливість бути присутніми на дільниці, часто не могли повною мірою реалізувати свої права через незаконні обмеження, які комісії накладали на їх роботу (наприклад, заборона вести відеозйомку або знаходитись в певних місцях на дільниці).

Донецька область.

На виборчі дільниці Донецької області були масово (за незначними винятками) не допущені спостерігачі від Ющенка.

ТВО №56, дільниця №56. На дільницю не допущено міжнародних спостерігачів від місії ЕНЕМО. За вимогою спостерігачів голова ДВК звернулася телефоном до ТВК, де їй дали вказівки не пускати спостерігачів. Також міжнародні спостерігачі не були допущені на дільницю №57 цього ж округу.

ТВО №42. На жодну з дільниць округу не було допущено спостерігачів від кандидата Ющенка та кореспондентів. На дільниці №№11 та 67 не були допущені міжнародні спостерігачі від місії ЕНЕМО. На дільницю № 11 також не допустили міжнародного спостерігача від Українського конгресового комітету Америки.

ТВО №46, дільниця №66. ДВК вигнала кореспондента "Точки зору" з дільниці на початку підрахунку голосів.

ТВО №56, дільниця № 70. О 19:20 кореспондента "Точки зору" вигнали з дільниці, після цього до дільниці почали заходити студенти й голосувати за відкріпними посвідченнями.

ТВО №51. Кореспонденти "Точки Зору" не було допущені на дільниці №№ 37 та 38.

Дніпропетровська область.

ДВК №72 ТВО №40 (с. Борисівка, Нікопольський р-н). Довірена особа В. Януковича по ТВО №40 Письменний перешкоджав присутності на дільниці спостерігачам та представникам ЗМІ, застосовуючи фізичну силу, погрожуючи подальшими розправами. Співробітники міліції, а саме слідчий райвідділу Тимченко Д.А. затримав 9 осіб під приводом сумніву в достовірності посвідчень співробітників засобів масової інформації.

Запорізька область.

У місті Мелітополь на виборчій дільниці №9 член комісії погрожувала кореспонденту газети "Точка Зору" кримінальною відповідальністю. На думку члена комісії провина журналіста полягала в тому, що він знаходиться на дільниці.

За словами того ж члена комісії, міськвиконком Мелітополя розповсюдив по всіх виборчих дільницях розпорядження, згідно якого на виборчі дільниці можна допускати лише журналістів з мелітопольських медіа. Таке розпорядження у письмовому вигляді нібито було на кожній дільниці.

В Кам‘янко-Дніпровському районі жодного журналіста не допустили на дільницю.

Луганська область.

Масовим було недопущення спостерігачів від Ющенка, які мали посвідчення газети "Луганчани" та кореспондентів, що приїхали із Західної України. Це відбувалося на дільницях №№112/9, 114/39, 116/11, 116/15, 116/16, 116/18, 116/19, 116/20, 116/24, 116/26, 116/33.

На виборчих дільницях ТВО№116 видалені майже усі представники ЗМІ (крім місцевих газет та "Третього сектору"), що пов’язано з телефонограмою, яку відправив на дільниці голова ТВК Тертичний. У цьому окрузі також мало місце видалення частини офіційних спостерігачів від кандидатів, не був допущений на дільницю спостерігач ОБСЄ.

На дільницю № 110/40 не допустили міжнародних спостерігачів від ЕНЕМО. На вході їх зупинили працівники міліції та член комісії, які не впустили їх у приміщення, мотивуючи це тим, що спостерігачі спочатку мають зареєструватися в ТВК.

В ТВК голова комісії Костянтин Гатілов вимагав від них, крім посвідчень міжнародних спостерігачів, ще й сертифікат міжнародної організації, яка їх направила для спостереження. При цьому голова комісії посилався на телеграму Ківалова.

Львівська область.

ТВК №115 прийняла постанову , яка обмежила місце перебування офіційних спостерігачів та представників ЗМІ на дільниці №129 огородженою стільцями сценою у 20 метрах від місця засідання ТВК.

Голова ТВК №115 І.В.Русавський заборонив кореспонденту газети "Молодогвардієць" вести відеозйомку.

На дільниці №116/66 міліція затримала журналістів газети "Незалежність" з міста Стрий та тримала їх близько 2 годин у замкнутій кімнаті.

Одеська область.

Представники ТВК №139 відібрали в одного з журналістів "Точки зору" (в приміщенні ТВК на той момент їх було 2) посвідчення журналіста, мотивуючи це тим, що нібито на ньому була не "мокра" печатка. Незважаючи на втручання ЦВК, посвідчення журналісту повернуто не було, а сам він був видалений з ТВК.

місто Севастополь.

Кореспондента газети "Одеса і одесити" Боднара В.Б. не пустили на виборчу дільницю №31, ТВО №225, а кореспондента "Точки зору" Черненка Р.Є. – дільницю №20 того ж 225 округу.

Миколаївська область.

ТВК №134 ДВК №121 – на дільницю не допускались спостерігачі від В.Ющенка та представники ЗМІ. Аргументація – "вони заважають". Міліція відбирала в них посвідчення та мобільні телефони.

Масштабність невизнання повноважень міжнародних спостерігачів на Миколаївщині наводить на думку про існування відповідного рішення. Найбільш "закритими" дільницями були: ТВК №130, ДВК 1№8; ТВК №131, ДВК №25; ТВК №131, ДВК №28; ТВК №134, ДВК №85; ТВК №134, ДВК №86; ТВК №134, ДВК №138.

На ці дільниці не допустили спостерігачів від посольства Канади, ОБСЄ, ЕНЕМО. Аргументація: "Ви заважаєте, ми не знаємо про посвідчення міжнародних спостерігачів". У окрузі №134 (ДВК 85, 86) спостерігачам від Канади погрожували викликом міліції.

Сумська область.

ТВО №165, дільниця № 22. В смт. Чупахівка видалили спостерігачів від Ющенка, не мотивуючи причини.

ТВО №163 .Всі дільничні комісії напередодні дня голосування прийняли рішення про заборону фото – та відеозйомки на ДВК і перебування журналістів під час підрахунку голосів

Херсонська область.

ТВО № 185, ДВК №71. Комісія своїм рішенням "виключила з виборчого процесу" довірену особу кандидата Ющенка, члена територіальної комісії, а також представників преси. Дільнична виборча комісія прийняла на своєму засідання у день голосування наступне рішення (стиль та орфографія збережені): "В зв’язку з неможливістю подальшої роботи виборчої комісії через втручання у виборчій процес Представників "Блока наша Україна" Одарченко Ю.В., Іванушкіна, представника преси з боку Блоку "Накша Україна", спостерігачів тогож блоку, комісія постановила: Виключити усіх вище перерахованих представників Блоку із виборчого процесу. 21.11.04, 18 год. 45 хв."

ТВО №185, дільниця №85, м. Херсон. З дільниці видалили спостерігача від Ющенка та кореспондентів "Точки зору" та "Самостійної України" шляхом голосування дільничної виборчої комісії, у якому взяли участь і офіційні спостерігачі. Це є грубим порушенням Закону "Про вибори Президента", так як у день голосування до 20.00 комісія не має права виносити жодних рішень, тим більше надавати спостерігачам можливість брати участь у прийнятті рішень. Комісія мотивувала своє рішення тим, що кореспонденти і спостерігач заважали роботі комісії.

ТВО №188, дільниця №70, село Комсомольське Скадовського району. Кореспондент "Точки зору" виявив, що не запломбована велика скринька. Коли він став знімати це порушення на відеокамеру, голова комісії заявила, що вона забороняє знімати і викликала міліцію. Лише втручання інших журналістів, зокрема газети "Незалежність", перешкодило спробі затримання нашого журналіста.

ТВО №186 дільниця №25, м. Херсон. На дільницю були не допущені офіційні спостерігачі. Як пояснив голова комісії, на дільниці мало місця. Також члени комісії не давали інформацію щодо своєї роботи ані офіційним спостерігачам, ані журналістам

Три спостерігача КВУ по Скадовському районі відмовилися від спостереження тому, що їм погрожували невідомі.

Харківська область.
ТВО № 171, дільниця №48, місто Харків. У лікарні №26 спостерігач від штабу Януковича намагався підкупити журналіста "Точки зору", пропонуючи 100 грн. за те, щоб він закрив очі на порушення, які очевидно там готувались.

Порушення під час голосування на дільницях

1. Незаконне вкидання бюлетенів.

Серед порушень, які вплинули на результат виборів під час голосування на дільницях, КВУ відзначає вкидання пачок бюлетенів до виборчих стаціонарних скриньок, скриньок для виїзного голосування та під час підрахунку гоосів, яке здійснювалось виборцями, а в окремих випадках – членами виборчих комісій.

Дніпропетровська область.

ТВО №40, виборча дільниця №5. Невідомий громадянин зайшов у приміщення з великою кількістю бюлетенів, вкинув їх до скриньки, після чого втік. Зловмисника не затримано.

ТВО №38, дільниця №149. Зафіксовані факти вкидання бюлетенів у переносні скриньки для голосування за місцем проживання.

Донецька область.

ТВО №47, дільниця №22. Кореспондент газети "Точка зору" стала свідком вкидання бюлетенів до скриньки для голосування, коли вона заявила про те, що складе скаргу, члени ДВК стали їй погрожувати, а спостерігачі заявили, що жоден не підпишеться як свідок.

Луганська область.

Вкидання бюлетенів мало масовий характер. Переважно це робили члени комісій, які ігнорували зауваження та акти про порушення спостерігачів, що помічали ці факти. Наприклад: вкидання 200–300 бюлетенів відбулося на ДВК № 116/2 під час висипання бюлетенів зі скриньки на стіл, вкидання 30–50 бюлетенів на ДВК № 112/74, вкидання близько 30 бюлетенів одним виборцем на ДВК 116/33.

Одеська область.

На виборчій дільниці №83, ТВО №143 було помічене вкидання виборчих бюлетенів до виборчих скриньок. Так, молода жінка, підійшовши до виборчої скриньки та тримаючи виданий виборчий бюлетень у лівій руці, вийняла з правої кишені шуби пачку бюлетенів складених навпіл, вкинула їх до скриньки, а вже після того вкинула до виборчої скриньки і бюлетень, який вона тримала в лівій руці. У вкинутій пачці було приблизно 10 виборчих бюлетенів.

На цій же дільниці через деякий час було помічено ще один факт вкидання виборцем бюлетенів. Після того, як спостерігачі зробили голові дільничної виборчої комісії зауваження, скриньку було оглянуто.

При огляді встановлено, що поверх всіх виборчих бюлетенів знаходилися кілька бюлетенів, складених до пачки та згорнутих вдвоє. Приблизно в той же час, виборець, який вийшов з кабінки для голосування, тримав в руці пачку бюлетенів. Спостерігач звернув увагу присутніх на цей випадок. Незважаючи на це, виборець швиденько вкинув приблизно 7 виборчих бюлетенів та покинув приміщення для голосування.

ТВО №140, дільниця №10. Спостерігачами неодноразово було зафіксовано, як член дільничної виборчої комісії кидає до виборчої скриньки по два виборчі бюлетені.

Сумська область.

Вкидання бюлетенів було помічено і зафіксовано актами у ТВО №163 на дільницях №№ 1, 6, 28, 30, 21, 24 . На дільницях 6, 24 наявність пакунків з бюлетенями зафіксовано на відео. Це було наймасовіше порушення, що відбувалося практично на всіх дільницях, але не скрізь було помічене.

Черкаська область.

Дільниця №9, ТВО №197. Спостерігач КВУ зареєстрував факт вкидання пачки бюлетенів. Було складено акт про порушення, а скриньку вилучили з процесу голосування. Особи, які здійснили вкидання, також намагалися проголосувати за фальшивими відкріпними посвідченнями.

Подібний випадок вкидання бюлетенів спостерігачі зафіксували на ДВК №41, ТВО №197;
ТВО №203, дільниця № 139, с. Дібрівка. Під час обіду більшості членів ДВК в приміщення для голосування ввійшов голова фермерського господарства Гук А.А. Він підійшов до скриньки і вкинув в неї пачку бюлетенів.

В приміщенні були присутні 3 члена комісії і спостерігач від В.Ф. Януковича. Під час підрахунку було виявлено, що дана пачка бюлетенів має позначки на користь В.Ф. Януковича. ТВК № 203 визнала вибори на цій дільниці недійсними.

2.Навмисне псування бюлетенів

Серед інших порушень, які вперше були масово застосовані на виборах в Україні, КВУ відзначає навмисне псування або знищення виборчих бюлетенів. Фактичне псування виборчих бюлетенів в багатьох випадках мало місце з боку членів виборчих комісій, які видавали недійсні бюлетені (без підписів та / або прізвища члена ДВК).

За оцінкою КВУ, пояснити такі випадки помилками чи неграмотністю членів ДВК в другому турі виборів неможливо. Також були зареєстровані чисельні випадки псування чи знищення бюлетенів невідомими особами в скриньках для голосування (див. нижче – в частині "кримінальне втручання"), використовувались також такі екзотичні методи, як використання в кабінках для голосування ручок з чорнилами, що зникають.

Всі ці випадки мали місце в областях, де в першому турі отримав перевагу кандидат Віктор Ющенко, а також у обох округах Херсонської області, де В.Ющенко отримав перевагу в першому турі (№№ 186, 188).

Полтавська область.

На виборчій дільниці № 4, ТВО №149 виявлено бюлетень без номеру дільниці та за підписом особи, яка не є членом цієї комісії.

ДВК № 35, ТВО № 186. Виявлено 15 бюлетенів без прізвища та підпису членів комісії.

місто Київ

ТВО №222, дільниці №№ 97, 96. Члени ДВК видавали виборчі бюлетені, не зазначивши своїх ПІБ та не поставивши підписи. На дільниці № 97 цим займались принаймні три члени ДВК, в той час як спостерігач від Віктора Януковича відволікав увагу інших спостерігачів. Під час підрахунку голосів через відсутність підписів було визнано недійсними 52 бюлетені.

Дільниця № 8, ТВК №222 – з 1572 бюлетенів, що було видано, визнано недійсними 137 бюлетенів, з них 125зчерез те, що вони не були підписані членами ДВК

ТВО №222, дільниця №57. Були виявлені ручки з ефектом чорнил, які згодом зникають. ТВО №223 дільниця №70 - виявлені ручки з ефектом чорнил, які згодом зникають. Члени ДВК видавали виборчі бюлетені, ставлячи цими ручками свій ПІБ та підпис. Згодом через це недійсними виборчими бюлетенями визнали 422 бюлетені.

Херсонська область.

Одразу на кількох дільницях ТВО №186 та №188 виявлено застосування ручок з чорнилами, що зникають.

2. Інші порушення процедури голосування.

Серед інших порушень КВУ відзначає голосування за інших осіб або за "мертвих душ", що були найбільш поширеними в Донецькій області, а також порушення порядку зберігання виборчих бюлетенів. На деяких дільницях Донецької області не було достатньої кількості виборчих бюлетенів для голосування виборцями вже об 11-00.

Донецька область.

ТВО №52, дільниця №47. В період між першим та другим туром виборів представники Партії Регіонів (згідно посвідчень) опитували виборців на предмет з’ясування політичних симпатій, називаючи метою опитування створення "Політичної карти міста".

Під час голосування у другому турі виборці, що під час опитування заявляли про бажання голосувати проти кандидата Януковича, не знаходили себе у списках виборців. Під час першого туру на дільницю зверталася пані Башкатова з вимогою внести до списків її та видалити зі списків її матір, що вже півроку мешкає у Києві на вул. Метростроївській, 6.

Під час другого туру пані Башкатова заявила, що її матір не виключено зі списків і навпроти її прізвища стоїть підпис, що свідчить про отримання бюлетеню за цю людину іншою особою.

ТВО №48, дільниця №33. Одна громадянка, що прийшла проголосувати, з’ясувала, що за неї вже отримали бюлетень.

ТВО №46, дільниця №14. Члени ДВК вели ще один список виборців, в якому відмічали тих, хто вже проголосував. Після запитання, що відбувається, членами ДВК було знищено цей паралельний список.

ТВО №48, дільниця №25. Виборець Толпига Сергій Миколайович після звернення до члена комісії з проханням видати йому бюлетень, побачив, що навпроти прізвищ всіх членів його родини стоять підписи, тобто за вищезгаданих виборців вже отримали бюлетені.

ТВО №60, дільниця №67. Деякі виборці перед тим, як увійти до дільниці, отримували бюлетень із позначками, а виносили чисті незаповнені бюлетені.

ТВО №61, дільниця №94. Металевий сейф, в якому зберігалися бюлетені для голосування, не був опечатаний печаткою дільничної комісії, також відсутні підписи членів комісії на стрічці, якою було опломбовано сейф. Засідання комісії не проводилося після отримання бюлетенів в територіальній комісії, відсутній протокол засідання.

ТВО №43, дільниця №43. Дільничною комісією було відчинено сейф раніше визначеного законом часу – о 7.10, що практично унеможливило спостерігачам перевірити наявність або відсутність пошкодження стрічки, якою опечатано сейф.

ТВО №59, дільниці №№85 та 86. На дільниці біля 11.00 закінчились бюлетені для голосування.

ТВО №56, дільниця №28. О 18:00 на дільниці закінчилися бюлетені. ДВК довезла 15 штук, що дало можливість проголосувати ще 15 виборцям. Після 18:30 всіх виборців ДВК відправляла додому. (близько 40 осіб).

Дніпропетровська область.

ТВО№30 , ДВК №12, місто Дніпродзержинськ. Виявлено отримання особами бюлетенів на чужі прізвища та факти, коли член ДВК особисто розписувався замість виборців.

Житомирська область.
ТВО№ 64, дільниця № 63. Масовим були випадки, коли виборці приходили голосувати і бачили напроти свого прізвища підпис за отримання бюлетеня.

Луганська область.

Відбувався тотальний контроль за участю виборців у голосуванні. На ТВО №110 біля більшості дільниць (наприклад №№ 1, 6, 20, 33, 36) перебували представники підприємств та установ, які відмічали у списках своїх працівників, що проголосували.

На ТВО №113 робітники "Азоту" після того, як прийняли участь у голосуванні, телефонували і повідомляли про це.

Голова ДВК 112/26 Косякова Л.О. ставила позначки на іменних запрошеннях виборців, які працюють, що вони проголосували.

На всіх дільницях виборчого округу № 113, згідно з постановою ТВК від 18.11.04р., були присутні по 2 міліціонери та пожежники, які знаходилися біля скриньок для голосування.

Масове голосування організованих груп виборців з відкріпними посвідченнями

Окремою проблемою другого туру виборів стали масові маніпуляції з відкріпними посвідченнями. Напередодні голосування КВУ фіксував чисельні випадки, коли працівників різноманітних установ та підприємств керівництво примушувало отримувати на дільницях свої відкріпні посвідчення з їх наступною здачею керівникам.

У день голосування спостерігачі КВУ реєстрували масові випадки організованого голосування за відкріпними посвідченнями. В багатьох випадках вдалось зареєструвати факти, коли одні й ті самі особи голосували більше 1 разу.

Реєструвались випадки голосування за фальшивими відкріпними посвідченнями, за посвідченнями, які не видавались на дільницях, вказаних в посвідченнях тощо. Оскільки Центральна виборча комісія так і не оприлюднила кількість виданих відкріпних посвідчень, а також кількість виборців, які за ними проголосували, то зараз неможливо вставити кількість голосів, які було таким чином сфальсифіковано. За оцінками КВУ, вона обраховується сотнями тисяч голосів.

Волинська область.

ТВО№20, ДВК № 194, село Єлизаветин, Рожищенський район, Носачевичівська сільська рада. Була виявлена спроба голосування по підроблених відкріпних талонах трьох осіб, які їздили на автомобілі Фолксфаген Гольф, з державними номерами 437-05 ВО.

Донецька область.

ТВО №58, дільниця №18. Студенти педінституту, що мешкають у гуртожитку, голосували спочатку на підставі внесення до списку, а потім другий раз - за відкріпними посвідченнями. При цьому велика кількість студентів, що голосувала за відкріпними, отримувала довідки, котрі потім треба було здати у деканат.

ТВО №58, дільниця №11. Комісія надала можливість проголосувати трьом особам, які заявили, що загубили свої відкріпні посвідчення. Після заяви кореспондента "Точки зору" про неприпустимість таких дій з’явилися представники так званих "громадських формувань", які не дали змогу з’ясувати паспортні дані цих осіб, і забрали їх у невідомому напрямку.

Дніпропетровська область.
ТВО №39, дільниця №164. До приміщення дільниці ввечері прибували на автомобілях по 3-4 особи, які голосували за відкріпними посвідченнями, виданими ТВК №34 (Верхньодніпровськ). Також виявлено було 3 особи, кожен з яких при собі мав по 30-40 відкріпних посвідчень.

Запорізька область.

Безпосередньо у день голосування депутату Запорізької міської ради Вадиму Тихонову вдалося зробити копії з додаткових списків на двох виборчих дільницях 79 округу, де були однакові прізвища, тобто одні й ті ж самі люди проголосували кілька разів. Спостерігачі КВУ особисто зафіксували 12 таких автобусів.

Житомирська область.

ТВО № 68, дільниця №80. Приблизно 15 чоловік проголосували за фальшивими відкріпними посвідченнями. Від справжніх вони відрізняються тим, що знак номера на посвідченні набагато більший, ніж цифри самого номера
ТВО № 69, дільниця № 8. Вилучено фальшиве відкріпне посвідчення на ім’я Кондратенко Євгена Віталійовича .

Луганська область.

В місті Сіверодонецьк на багатьох дільницях перебували групи молодих виборців, які називалися студентами з Луганська, і які мали відкріпні посвідчення. Їм не вдалося проголосувати на дільниці 113/39 (заступник голови виявив, що відкріпні були фальшивими), проголосували вони на дільницях 15, 20, 24, 25, 27, 28, 30, 31, 32, 33, 36, 37, 40. Це були різні групи чисельністю від 5 до 19 чоловік, загалом близько 140 осіб.

Миколаївська область.

ТВК №130, ДВК №113. Зафіксоване масове організоване голосування по відкріпних посвідченнях. Біля приміщення дільниці в будинку культури ВО "Зоря", м. Миколаїв, вул.Васляєва, 1, біля 10 годин знаходились 3 автобуси ПАЗ та 2 "Газель". В них були люди, які по черзі ходили до дільниці й голосували.

ТВК №130. У Очаківському району помічено автобус ІКАРУС, біло-блакитний, з 60 особами. Автобус зупинявся в селах Дмитриївка, Солончаки, Парутино, Козирка, де всі пасажири автобуса голосували.

Одеська область.

Автобус ЛАЗ у супроводі автомобіля Тойота № 84889 ОК було зафіксовано на 46 виборчій дільниці ТВО №139. Через деякий час 21 пасажир з цього автобусу був помічений на 21 виборчій дільниці міста Балта, а ще згодом на виборчий дільниці №22, де вони знову спробували проголосувати по відкріпним посвідченням

Полтавська область.

На виборчій дільниці №148/39 виявлено громадян: Кіреєва Дмитра Павловича 1981 р.н,, який вже проголосував на дільницях №39 та №40 (знаходяться в одному приміщенні фойє школи) за двома відкріпними посвідченнями АА № 569161 та АА № 540221, та Сітнікова Євгена Ігоревича, 1985 р.н. який вчинив те ж саме за посвідченнями АА № 569153 та АА № 540212.

Рівненська область.

ТВО №157, дільниця №87 157, село Шепетин Дубенського району. Було затримано 8 громадян, які намагалися проголосувати за відкріпними посвідченнями. Ці люди проголосували вже на одній дільниці в селі Студівка цього ж району. Пересувалися громадяни на екскурсійному автобусі із написом "Рівне-Почаїв".

При вивченні правоохоронними органами їх документів з’ясувалося, що насправді "екскурсанти" – рівненські лікарі, один із затримани займає високу посаду в обласному управлінні ветеринарної медицини.

ТВО №155, дільниця №19 , місто Рівне. До членів цієї дільничної комісії звернулися їх колеги з Дубно – на одну з дубенських дільниць (виборчий округ №157) підійшов громадянин з відкріпним посвідчення, виданим на дільниці №19. Рівняни у себе на дільниці не виявили запису про видачу відкріпного посвідчення за таким номером і такому виборцю, хоча член дільничної виборчої комісії, прізвище якого зазначене на відкріпному посвідченні, існує. Громадянина затримано правоохоронними органами для надання пояснень.

На дільниці №1, ТВО№ 156, с. Біла Криниця, Рівненський район проголосувало більше десяти виборців, які зареєстровані за адресою м.Рівне, вул.Чорновола, 52 та 53.(ТВО №155, виборча дільниця №55) по відкріпних посвідченнях. Як показав аналіз номерів відкріпних посвідчень, по яких ці виборці проголосували, виявилось, що вони не видавались на дільницях, які були записані на відкріпних посвідченнях.

Харківська область.

ТВО №182, дільниця №31, село Кирилівка, Красноградський район. Спостерігачі КВУ зафіксували факт голосування виборців з чужими відкріпними посвідченнями.

ТВО №182, дільниця №3, Лозівський район. В районі фіксувалися відкріпні посвідчення з печаткою ТВК №182, але з нумерацією, що не відповідає тій, яка має бути в цьому окрузі.

ТВО № 182, дільниця №62, Красноградський район. По району їздили автомобілі з групами людей, які голосують за чужими відкріпними. Відібрано паспорт одного з них, через що виникла бійка на дільниці. Міліція ніяк не реагувала на те, що відбувалось.

Херсонська область

Мобільна група КВУ виявила на кількох дільницях одних й тих же осіб, які голосують за відкріпними посвідченнями. Так, Кобец Т.С., Сахацька О.П., Грабовецький О.В. та Шаповал О.Л. проголосували щонайменше на двох - трьох дільницях (ТВО № 188, дільниці №№ 61, 62, 67 ). Було складено два акти, які члени комісії відмовилися приймати.

ТВО№ 188, дільниця № 78, м. Цюрупинськ. Були затримані двоє чоловіків на прізвища Кузнєцов та Аверін, які мали відповідно 20 та 22 відкріпних посвідчень, виданих на одне ім’я, їх передали до правоохоронних органів. Правоохоронні органи відпустили цих людей.

ТВО № 188, ДВК № 78. Два виборця проголосували з відкріпними посвідченнями, які є не встановленого Законом зразка.

Хмельницька область.

48 чоловік, які приїхали з різних населених пунктів області, проголосувавши на дільниці № 59, ТВО №190 за відкріпними один раз, намагалися це зробити ще на одній дільниці.

Черкаська область.

Спостерігачами КВУ був виявлений виборець, який проголосував у місті Черкаси по відкріпному посвідченню, що було видане в с. Червона Слобода. В ході перевірки з‘ясувалося, що дана ДВК це відкріпне посвідчення не видавала.

ТВО № 197, дільниця №62. В селі Будище проголосували 10 виборців із Донецька, які нібито відпочивають в санаторії "Мошногір’я". За даними КВУ, всі, хто приїхав до цього санаторію, вже проголосували на його дільниці.

Чернівецька область.

Випадок голосування за фальшивими відкріпними посвідченнями, на яких були печаткаи "Вибори народних депутатів України" зафіксовано на дільниці №21, ТВО №207. Голосувала група з шести осіб, мешканці Кам’янця-Подільського. Один з групи встиг проголосувати за таким же відкріпним на дільниці № 2, ТВО №207.

Порушення під час голосування за місцем перебування виборців.

Ще однією особливістю повторного голосування стало різке зростання кількості виборців, які голосували за місцем проживання. Ця кількість порівняно з першим туром різко зросла приблизно вдвічі, особливо в східних і південних областях.

На окремих дільницях кількість "хворих" виборців сягала до 50%. На третині виборчих дільниць кількість виборців, що голосувала за місцем проживання була більше 10%, хоча, як правило, на виборах в Україні ця кількість не перевищує 5%.

Згідно Закону про вибори єдиною причиною для голосування вдома є стан здоров‘я виборців, тому можна зробити висновок, що таке різке зростання кількості голосуючих вдома є наслідком різноманітних маніпуляцій з боку членів виборчих комісій, оскільки під час проведення другого туру голосування в Україні не було зареєстровано будь-яких епідемій.

Це підтверджується спостереженнями з виборчих дільниць, в багатьох випадках заяви виборців про голосування вдома не були належно оформлені або відсутні взагалі. Реєструвались непоодинокі випадки, коли виборці, включені до списку для голосування за місцем проживання приходили на дільницю і заявляли, що ніяких заяв в комісію не подавали.

В багатьох випадках кількість виборців, які начебто голосували за місцем проживання, була настільки великою, що члени виборчої комісії фізично були не в змозі обійти всіх таких виборців протягом дня голосування.

Якщо навіть припустити, що члени виборчих комісій неперервно здійснювали обхід виборців протягом 10 годин, витрачаючи на одного виборця в середньому всього 5 хв. (а в сільській місцевості – 10-15 хв.), то можна підрахувати, що практично неможливо організувати голосування за місцем проживання більше 100-120 виборців.

Проте на 15% виборчих дільниць кількість виборців, що "голосували вдома" була більшою за вказану норму. За незначними виключеннями всі ці виборчі дільниці розташовані в Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській областях.

Серед дільниць Донецької області – приблизно на половині дільниць за місцем проживання голосувало більше ніж 100 виборців. На дільниці 76 ТВО 59 (Донецька обл.) за місцем проживання нібито "проголосувало" 748 виборців.

Як правило, до спостереження за таким голосуванням допускались або лише спостерігачі від одного кандидата, або не допускались зовсім.

Донецька область.

ТВО №61, дільниця №45. Член комісії від В.Ющенка Віктор Довбуш намагався простежити, яким чином проходить голосування за місцем проживання, слідуючи за машиною з членами ДВК та скринькою для голосування. Коли машина доїхала до кінця населеного пункту, було відвідані лише 7 помешкань, в той час, коли заяв про голосування на дому було складено набагато більше.

Під час повернення в приміщення ДВК В.Довбуша було затримано трьома співробітниками слідчої групи, які відвезли його до Мар’їнського районного суду. Під час судового процесу йому інкримінували агітацію на дільниці під час голосування. Суд виніс рішення про винесення грошового стягнення з громадянина В.Довбуша.

Дніпропетровська область.

Округи №№ 31, 33, 37, Кривий Ріг. Помічені численні факти прийняття в день виборів заяв від виборців на голосування за місцем проживання, що є порушення закону "Про вибори Президента України" . Згідно з законом, такі заяви у день голосування ДВК приймати заборонено.

Закарпатська область.

ТВО №71, дільниця № 65, с. Горонда. Напередодні виборів у суботу ввечері члени Мукачівського тервиборчкому намагались з’ясувати у керівництва ДВК №65, скільки виборців подали відповідні заяви. Дільничні виборчі комісії надали списки таких виборців, але не надали їх заяви. У списку голосуючих було 137 виборців, а в день голосування їх стало 348.

Були зафіксовані факти, коли виборці, які прийшли голосувати, виявили, що, нібито, вони голосують вдома. Представників Ющенка безпідставно не було включено в склад групи, котра їздила з урною по домівках виборців.

Запорізька область.

В більшості випадків на дільницях, де кількість голосуючих за місцем поживання перевищувала 10-15%, заяви були написані одним почерком. Також були зафіксовані факти, коли одна заява містила звернення відразу кількох осіб. В день голосування фіксувалися випадки, коли люди приходили на дільниці, й з‘ясовували, що їх без їхнього відома було занесено в список голосуючих на дому.

Житомирська область.

ТВО№66, дільниця № 30. Підписи на заявах про голосування за межами дільниці не відповідають підписам, поставленим в витягу зі списку виборців, привезеному з виїзного голосування.

Луганська область.

ТВО №112, дільниця №5. Секретар комісії Миронова Н.С. заборонила приймати участь у виїзному голосуванні офіційним спостерігачам та представникам ЗМІ. На дільниці проголосували за місцем перебування 206 виборців з 1790, внесених до списку.

На дільницях №№ 113/24 та 113/40 виписки зі списку для голосування за місцем перебування не затверджувались ДВК, їх члени ДВК взагалі вперше побачили у день голосування.

Член ДВК з Креміної, ТВО №115, виявила у витягу зі списку для голосування за місцем перебування свого чоловіка, який давно помер.

На дільниці №113/22 члени ДВК об’їхали виборців за випискою і не знайшли за вказаними адресами багатьох виборців, після чого заїхали на квартиру до голови комісії і там заповнили бюлетені "за Януковича" і вкинули їх у скриньку.

ДВК №114/3, при включенні до виписки для голосування за місцем перебування у списку не була зроблена відмітка у графі "підпис виборця" і виборці мали можливість проголосувати ще раз – у приміщені ДВК.

Одеська область.

ТВО №146, дільниця №36. Було зареєстровано 188 заяв для голосування на дому. Але під час голосування приходили виборці, від імені яких були "написані" заяви для голосування на дому та заперечували факт написання ними цих заяв.

ТВО №146, дільниця №48. Були заяви без підписів виборців.

ТВО №146, дільниця №42. 109 заяв для голосування за межами дільниці були надруковані на друкарський машинці, а дані виборців були вписані в ці заяви одним почерком.

Харківська область.

ТВО №180, дільниця № 129, с. Куриловка. 500 виборців подали заяви на голосування за місцем перебування. До них приходили члени комісії – 4 групи. В жодній з груп не було представників Ющенка.

ТВО № 179, м. Чугуїв. Майже на всіх дільницях заяви на голосування виборців за місцем перебування написані одним почерком, деякі не підписані. КВУ володіє інформацією, що їх писали члени комісій.

Порушення під час підрахунку голосів.

Підрахунок голосів на багатьох виборчих дільницях здійснювався з порушеннями законодавства. Найбільш поширеними порушеннями, які реєструвались по всій території України, були різноманітні відхилення ДВК від послідовності підрахунку голосів.

Серед серйозних порушень, які вплинули або могли вплинути на результати підрахунку, можна відзначити наступні:

- неоголошення результатів підрахунку голосів на дільницях, відмова надати копії протоколів з результатами підрахунку голосів спостерігачам;
- здійснення підрахунку бюлетенів таким чином, що спостерігачі не могли бачити позначки на бюлетенях;
- встановлення результатів голосування без здійснення підрахунку бюлетенів;
- підписання членами ДВК порожніх бланків протоколів з наступним внесенням в них результатів голосування;
- підкидання під час підрахунку голосів бюлетенів на стіл, де здійснювався підрахунок;
- врахування бюлетенів без підписів члена ДВК або з невідокремленим відкріпним талоном як дійсних .

Більшість таких порушень мали місце в східних областях України.

Кіровоградська область.

Територіальна виборча комісія №100 у Кіровоградській області ранком 24 листопада оголосила результати виборів по округу, які повністю суперечать даним паралельного підрахунку голосів і даним протоколів дільничних виборчих комісій. За даними дільничних комісій, більшість голосів у ТВО №100 отримав Віктор Ющенко (78257 голосів виборців), в той час, коли Віктор Янукович отримав 57574 голосів.

Однак, територіальна виборча комісія сфальсифікувала протокол і оголосила перемогу Віктора Януковича з результатом 92580 голосів виборців. За даними комісії Віктор Ющенко отримав 40857 голосів.

Донецька область.

ТВО №55, дільниці №№ 3, 11, 13, 14. ТВО №56, дільниці №26, 114. ДВК відмовили кореспондентам "Точки зору" у наданні інформації по результатам голосування. Члени комісії поїхали у ТВК здавати результати, при цьому протокол з результатами голосування в приміщенні не було вивішено.

ТВО №56, дільниця №26. Члени ДВК поїхали, за їх словами, «писати протокол у ТВК», а спостерігачам сказали чекати, коли вони приїдуть, якщо ті хочуть отримати результати.

ТВО №43, дільниця №34. Під час підрахунку не озвучувались прізвища кандидатів, а мовчки розкладалися на місця, позначені табличками, а потім підраховувались. Спостерігачі не мали змоги бачити позначки на бюлетенях та чути, за якого кандидата ці бюлетені.

ТВО №58, дільниця №57. Кузнєцова Вікторія, спостерігач від Симоненко внесла до протоколу ДВК особисту думку про те, що бюлетені "за Януковича" взагалі не підраховувалися, а, виходячи з потрібного для ДВК відсотку, комісія внесла до протоколу потрібну кількість голосів "за Януковича", навіть не перерахувавши бюлетені.

Після цього члени ДВК її побили і її було доправлено до травматології. Апеляційний суд відмовив у розгляді скарги щодо цього випадку.

ТВО №58, дільниця №31. Чисті бланки протоколів ДВК з підписами всіх членів ДВК та "мокрими" печатками були підготовлені ще до голосування.

ТВО №47, дільниці №№27, 30, 63. На цих дільницях була застосована однакова технологія – при підрахунку голосів з’ясовувалося, що кількість виданих бюлетенів не відповідає кількості відривних талонів, комісія організувала перерахунки та пошук відривних талонів, пошук тривав до 40 хвилин. В цей час, поки увага спостерігачів і журналістів відволікалася, члени комісії здійснювали підкидання бюлетенів.

ТВО №46, дільниця № 28. Здійснювався одночасний підрахунок бюлетенів з двох скриньок для голосування одразу та підрахунок бюлетенів п’ятьма членами ДВК.

ТВО №61, дільниця №13. Було перегороджено приміщення ДВК з метою недопущення до спостереження за процесом підрахунку голосів.

Житомирська область.

ТВО № 67, дільниця № 19. Члени комісій підписують порожні протоколи.

Закарпатська область.

Під час підрахунку голосів, коли бюлетені вже знаходились на столах, раптом зникало світло на 5-7 хвилин, і в цей момент деякі члени ДВК вкидали пачками бюлетені за Януковича. Цей метод був застосований у Горонді – (ТВО №71, дільниця № 65). Коли погасло світло, члени комісій від Ющенка ввімкнули ліхтарики, але їх виривали з рук. За свідченням цих членів комісй, в цей момент вкинули від 400 до 500 бюлетенів.

місто Севастополь.

На столах у голів дільничних виборчих комісій № 35, 36, 37 територіального округу № 224 вже до 12.00 лежали на столі чисті протоколи з підписами всіх членів комісій

Одеська область.

ТВО №215, ДВК №56. Голова ДВК, не оприлюднивши результати голосування, о 22.10 виїхав з дільниці з протоколами та бюлетенями. Він повернувся через 30 хвилин без пояснень, де був весь цей час.

ТВО №139, ДВК №38, с. Мирони, Балтського району. На виборчій дільниці була присутня голова сільської ради, яка постійно намагалася втрутитись та перервати процедуру підрахунку голосів. Також на цій дільниці виборчі скриньки було відкрито не відповідно до Закону про вибори Президента України, а виборчі бюлетені було висипані разом. Не було зроблено перерахунку виборчих бюлетенів.

Луганська область.

Порушення порядку проведення підрахунку голосів були зафіксовані на дільницях №№ 111/93, 112/74, 113/6, 113/53. При цьому багато комісій безпідставно, порушуючи закон, вважало дійсними бюлетені, на яких не було відокремлено контрольний талон, було зроблено більш ніж одна відмітка, чи які не були підписані членом комісії. Наприклад, на дільниці №113/56 було визнано дійсними біля 600 бюлетенів, на яких не було підпису члена комісії. Скарга на це порушення ТВК не була розглянута.

На дільницях №115/80, 116/33, 112/74 спостерігалося комплексне порушення порядку підрахунку голосів, у тому числі не проводився підрахунок бюлетенів, сортування проводилося кількома членами комісії без оголошення вголос тощо.

Значна частина ДВК з ТВО №№ 111, 112 115, відвозили до територіальної виборчої комісії підписані незаповнені протоколи підрахунку голосів. Спостерігачі у приміщені ТВК 115 (за допомогою відеокамер зі збільшенням) мали можливість спостерігати, як голови ДВК заповнюють протоколи у приміщенні ТВК.

В ТВО №114 та №115 звичайною була практика, коли ДВК привозили документи до райдержадміністрацій, знаходились там деякий час, після чого сідали в автобуси (по кілька комісій разом) і їхали до центру, де знаходиться ТВК.

ТВО №116, дільниця №33. Під час підрахунку голосів бюлетені не рахували, бюлетені, що не були підписані членами комісії, комісія відмовилася визнати не дійсними, під час підрахунку голосів комісія здійснила вкидання 200–300 бюлетенів.

Кримінальне втручання у виборчий процес (насилля, залякування, викрадення чи псування виборчої документації)

На жаль, процес голосування, а також, в окремих випадках, підрахунок голосів були затьмарені численними випадками насилля і залякування на виборчих дільницях.

В першу чергу об‘єктами насильницьких дій були спостерігачі від опозиційного кандидата, журналісти. Мали місце також випадки викрадення або знищення виборчої документації, в т.ч. бюлетенів.

Органи внутрішніх справ не тільки не забезпечили підтримання порядку в день виборів, а в багатьох випадках спостерігалася бездіяльність представників органів внутрішніх справ. Чи не найгіршою була ситуація в Закарпатській, Сумській та Черкаській областях. Особливо вражаючою є кількість подібних випадків в Закарпатській області, яка є однією з найменших в Україні.

Не дивлячись на те, що на більшості виборчих дільниць України вибори пройшли в спокійній обстановці, кількість випадків насилля є настільки значною, що інформація про ці випадки, яка надходила з усієї країни, створила загальну атмосферу напруженості і залякування в день виборів.

Чисельні випадки насилля і погроз проти спостерігачів і журналістів в Донецькій області свідчить про те, що вони працювали під постійним тиском в атмосфері страху і насилля.

Донецька область.

ТВО №42, дільниця №67. На дільницю спочатку не пустили спостерігача КВУ та міжнародних спостерігачів, мотивуючи це тим, що їх посвідчення були виписані ще 18 жовтня. Кореспондент газети "Точка зору" Таїсія Гладченко спробувала виправити ситуацію разом з групою журналістів телеканалу ICTV. Перед будинком, в якому знаходилась дільниця, Таїсія почала давати коментарі журналістам телебачення.

Після початку зйомки з дільниці вийшла група чоловіків, почали намагатися забрати камеру. У Гладченко вирвали з рук та зламали фотоапарат, плівку витягли. Були нанесені фізичні пошкодження Т.Гладченко. Потім з’ясувалось, що цією групою керувала людина з посвідченням журналіста видання "Четверта влада".

ТВО №58, дільниця №48. Орлов Олександр Григорович, член ДВК від О.Мороза висловлював зауваження щодо організації роботи комісії та законності дій її членів під час підрахунку голосів. Після закінчення підрахунку на вулиці групою молодих людей його було побито. З черепно-мозковою травмою доправлений до лікарні.

ТВО №58, дільниця №8. Під час зйомок у приміщенні ДВК у спостерігача від Ющенка Кінченка Юрія невідомими особами було відібрано відеокамеру, з якої вилучили касету з відеозаписом.

ТВО №48, дільниця №33. Після звернення до штабу Ющенка громадянки, яка з’ясувала, що за неї вже проголосували до дільниці прибув представник штабу Андрій Кропивин. Він почав здійснювати відеозйомку. У приміщенні ДВК з’явилися молоді люди, які без представлення та пояснень забрали у нього відеокамеру, вийняли та знищили відеокасету.

21 листопада спостерігачу КВУ по ТВО №48 Яровенку Віталію погрожували декілька осіб кримінальної зовнішності, вони називали його адресу, номер телефону, кількість дітей, ім’я та по-батькові дружини і попередили, що у разі активних дій щодо спостереження за виборами до нього та його сім’ї можуть бути застосовані "силові покарання".

ТВО №48, дільниця №25. Виборець Толпига звернувся до члена ДВК з проханням пояснити, яким чином за його і членів його родини вже хтось розписався.. Процес спілкування громадянина Толпиги з представником ДВК було знято на відеокамеру іншою особою. Поки виборець перебував на дільниці, до неї завітало троє осіб, які відібрали касету з відеокамери.

Волинська область.

ДВК № 143, ТВО № 23, Ківерцівський район. Невідомі у масках вдерлися до приміщення ДВК, побили та зв’язали міліціонера та викрали сейф з бюлетенями. За даними ДВК, кількість бюлетенів становила більш як дві тисячі, також було викрадено два відкріпних посвідчення за номерами 143833 та 143910.

Закарпатська область.

ТВК №70, дільниця №89, с. Тарновці. Міжнародному спостерігачеві місії ENEMO, який оглядав місце розташування виборчої дільниці в суботу, погрожували вогнепальною зброєю та радили покинути місце голосування і ніколи не повертатися.

ТВО №71, дільниця №78, с. Клячаново, Мукачівський район. Кореспондент "Старого замку" Андрій Зеленко зайшов у приміщення для голосування з відеокамерою. Зареєструвавшись і поспілкувавшись із головою комісії, журналіст попрямував до автомобіля, котрий знаходився біля дільниці.

У цей момент під’їхали три автомобілі марки ВАЗ – 21099 темно-зеленого кольору, із яких вийшло шестеро молодиків, грубо відібрали відеокамеру в журналіста й швидко зникли з місця події. Андрій Зеленко припускає, що їх викликав по мобільному телефону хтось із членів ДВК і сказав, що на дільниці перебуває журналіст із камерою.

ТВО №71, дільниця №12, м. Мукачеве. На дільниці ( ЗОШ № 6) кореспондента "Старого замку " Тетяну Ратушняк і її колег із "Трибуни" біля 15 осіб кримінальної зовнішності не допустили у приміщення дільниці. У Тетяни відібрали посвідчення і на її очах демонстративно його порвали, а хлопців побили і виштовхали на вулицю.

ТВО №71, дільниця № 65, с.Горонда. Молодики силою відібрали в офіційного спостерігача від Ющенка фотоапарат і виштовхали його та двох колег із дільниці.

У с. Великі Лучки невідомі особи погрозами змусили кількох спостерігачів від Ющенка піти з дільниць. На одній із дільниць у цьому селі вдарили іноземного спостерігача із Польщі. Як ми вже повідомляли, у першому турі там же постраждав міжнародний спостерігач, член парламенту Грузії Грігол Матарадзе.

ТВО №74, дільниця № 31, с. Грушево, Тячівський р-н. Було побито народного депутата Юрія Оробця, який намагався зняти на відео факти вкидання у виборчі скриньки членами ДВК пачки бюлетенів.

Сумська область.

ТВО №163, дільниця №18, м. Конотоп. Спостерігача від В.Ющенка Варення Святослава Володимировича комісія прийняла рішення видалити із дільниці. Коли той відмовився покинути дільницю, був викликаний наряд міліції, що силою викинув його з дільниці. Конотопський міський суд скасував постанову ДВК. Спостерігача знову змушені були допустити, але коли він вийшов на вулицю, його побили невідомі.

ТВО №160, дільниця №28, м. Суми. Було скоєно напад на виборчу дільницю. Почалося усе з того, що на дільниці до скриньок було вкинуто фальшиві бюлетені. Цей факт був зафіксований спостерігачами. Після цього до дільниці під’їхали автомобілі, з яких вискочили 10-12 осіб у масках і палицями.

Забігши до дільниці, вони крикнули "Всем стоять!" і почали громити скриньки. Наважився спробувати перешкодити їм лише один член ДВК, його також ударили. Розгромивши скриньки, молодики заскочили до автомобілів і зникли.

ТВО №161, дільниця №16, смт. Жовтневе, Білопільського району було розгромлено виборчу дільницю. До приміщення дільниці, яка знаходиться у Будинку культури агрофірми "Вікторія", увірвалися 40 молодих людей, деякі в масках, які почали громити усе навколо. Членам ДВК вдалося відстояти скриньки, проте є багато постраждалих. Одного з нападників вдалося затримати.

Під час підрахунку голосів у м. Тростянець більшість виборчих дільниць було блоковано представниками криміналітету. Також було вчинено напад на штаб Ющенка в цьому місті,. розбиті усі машини, які знаходилися біля штабу. Кілька людей було сильно побито, викладач Сумського державного педагогічного університету Олег Негреба потрапив до реанімації.

Черкаська область.

ТВО №198, дільниця №38. Було здійснено напади на дільницю (університет, м. Черкаси). Було побито спостерігача від Ющенка та розбито його відеокамеру, на яку він зняв факти фальсифікації волевиявлення по технології «карусель», що відбувалася на цій дільниці.

ТВО №198, дільниця №44. Був побитий журналіст під час того, як спостерігачі намагалися зупинити виїзд автобусів людей із відкріпними.

ТВО №201, дільниця №17, м. Сміла. Приміщення для голосування вночі було погромлено, розбиті вікна, скриньки, столи. Голосування почалося об 11:00, бюлетені не були перераховані.

ТВО №201, дільниця №109, с. Боровиця, Чигиринського району. Вночі у дільниці були розбиті вікна.

ТВО №202, дільниця №163, с. Молодецьке, Маньківський район. Зранку 21 листопада було знайдено труп міліціонера, вбитого вночі. Голосування на цій дільниці розпочалось через 4 години, оскільки виборча документація не постраждала;

ТВО №198, дільниця №17. Четверо невідомих увірвалися до приміщення для голосування і зі словами "Голосуем за Ющенко!" порозбивали скриньки із бюлетенями і позаливали їх чорнилами і потім швидко зникли. Затримати порушників не вдалось.

ТВО №200, дільниця №116. Було здійснено напад на дільницю. Нападники розбили скриньки для голосування.

ТВО №198, дільниця №29. Невідомі намагалися виламати двері дільниці.

ТВО №198, дільниці №№51 та 60. Були спроби підпалити скриньки для голосування. Кілька бюлетенів згоріло, але більшість не постраждала.

ТВО №199, дільниця №2, м. Городище. Один з виборців вкинув в скриньку для голосування якийсь предмет, після чого бюлетені у скриньці загорілися. Але більшість бюлетенів не постраждали, тому комісія продовжила свою роботу. Людину, яка скоїла підпал, затримала міліція.

Рівненська область.

ТВО №157, дільниця №39, с. Кам’яниця Дубенського району. Перед закриттям дільниці для проведення підрахунку голосів у село Кам’яницю приїхали невідомі та стали вимагати, щоб члени ДВК віддали їм усі наявні протоколи комісії (9 протоколів), затверджені підписами і печаткою. Коли члени ДВК відмовилися це зробити, бандити розпочали стрілянину з газової зброї. За інформацією з місцевих джерел, міліцією був затриманий з приводу бандитського нападу колишній працівник міліції на ім’я Іван (прізвисько – "Льотчик"). Факт стрільби зафіксований на відео та переданий як доказ зі скаргою до прокуратури штабом Ющенка.

ТВО №155, дільниця №101. Близько 19.30 один з останніх виборців здійснив спробу підпалу виборчої скриньки. І хоча члени комісії одразу відкрили скриньку та заходилися рятувати бюлетені від пошкодження, декілька з них таки обвуглилися. Зловмисника затримала міліція, ведеться слідство. Як стало відомо, затримані підозрювані у спробі підпалу мешканці Харкова: Калінчук А.В. 1974 р.н., Афанасьєв О.О. 1979 р.н.

Запорізька область.

На засідання ТВК №77 міліція не допустила в приміщення 8 міжнародних спостерігачів. В той самий час невідомі кримінальної зовнішності в приміщенні ТВК №77 побили народних депутатів Соболева та Артеменка.

Херсонська область.

Напередодні виборів заступнику голови Херсонської обласної організації КВУ Лиховиду О.М. невідомий передзвонив по мобільному телефону та заявив, щоб той "не усердствовал на участках, ибо после воскресения будет понедельник". Через два дні невідомі підпалили дерево біля будинку О.М.Лиховида.

Чернігівська область.

ТВО № 213, дільниця № 73,. смт Березна, Менський р-н. О 10.15 до чергової частини Менського райвідділу внутрішніх справ зателефонував невідомий і повідомив, що виборча дільниця № 73 в смт. Березна замінована. Голосування було припинене.

ТВО № 210, дільниця № 16, с. Кобищі, Бобровицький р-н. Чернігівська обл. Об 11.20 до чергової частини Бобровицького РВ УМВС надійшло повідомлення про те, виборча дільниця № 16 виборчого округу № 210 замінована. Голосування було припинене.

Луганська область.

Дільниця № 111/87. У 3 спостерігачів від Ющенка спочатку співробітник міліції перевірив документи, а потім 6 невідомих насильно заштовхали їх до двох автомобілів, вивезли за місто. Двох спостерігачів висадили в семи кілометрах від села Степанівка Перевальського району, відібрали диктофони, відеокамеру, стільникові телефони і гроші. Залишили по 10 грн., щоб доїхати до міста.

Дільниця №112/20. Офіційного спостерігача від Ющенка не допустили до підрахунку голосів. Невідомі особи насильно вивели його з приміщення дільниці з викрученими руками, заштовхали до автомобіля і вивезли за межі міста. Протягом руху пограбували, забрали мобільний телефон, гроші (380 грн.). Через 15 хвилин вивели з машини, поклали обличчям на землю, зробили постріл з пістолета у повітря.

На ДВК 116/2 кілька членів комісії помітили факт вкидання бюлетенів і відмовилися підписувати протокол підрахунку голосів. Після чого група молодиків, озброєних битами, під загрозою застосування фізичної сили примусили їх підписати протокол.

У Сіверодонецьку близько 15.45 четверо невідомих напали на спостерігача КВУ Олексія Свєтікова, повалили на землю, відібрали відеокамеру, нанесли тілесні ушкодження, потім швидко сіли у машину і зникли. Саме перед цим інцидентом спостерігач знімав порушення на виборчих дільницях ТВО № 113.

www2.pravda.com.ua/archive/2004/december/2/4.shtml

 11.01.2005. КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви за дорученням Священного Синоду УПЦ від імені Української Православної Церкви звернувся з привітанням та посланням до новообраного Президента України
 На Виктора Ющенко готовится покушение?!
 Ющенко выяснил, что Янукович ведет на фиктивное банкротство соду, станки и меридианы
 Украина глазами России.
 Зрада? Два дня тому назад в Украине возможно началась государственная измена...
 Этой ночью бандиты ворвались в ГАИ Закарпатья, чтоб забрать со штрафплощадки свои автомобили и оружие
 Доверенное лицо Януковича заявил, что заполучить 6 га леса под Киевом – это по-христиански
 Оказывается, руководители заставляют подчиненных брать «открепталоны» для того, чтобы в день выборов… уехать в лес. И там проголосовать?
 Львовские социал-демократы(о) признались, что они фальсифицировали выборы
 В стране антиконституционный захват власти. ЦИК нарушила закон "О выборах президента Украины"
 25/11/04 Киев Генерал СБУ Шарков: «Спецслужба не станет выполнять указания президента, победившего не по закону, а по понятиям!»
 ФАЛЬСИФИКАЦИЯ - ЭТО ПОПЫТКА НЕЗАКОННОГО ЗАХВАТА ВЛАСТИ
 Фотографии с мест событий выборов ноябрь 2004 года - Киев, Майдан Незалежности, Верховна Рада.
  С сенсационным заявлением выступил сегодня на собрании депутатов Черкасского горсовета народный депутат Украины Григорий Омельченко...
 Беспредел Януковича-Лужкого в действии: Побили демонстрантов в Донецке
 Нападавшие потребовали от Геннадия Рыбченкова «писать только «за» Януковича».
 Украина испытала приступ от рады
 ГКЧП по-харьковски 28/11/04
 Принципиально отношение Церкви к политической деятельности выражено в <Основах социальной концепции Русской Православной Церкви>
 Замредактора донецкой оппозиционной газеты «прессует» уголовный розыск
 При попустительстве милиции - нападение группы бандитов, вооруженных молотками и другим холодным оружием, было совершено около 13:00 в понедельник на участников митинга сторонников лидера блока партий «Наша Украина» Виктора Ющенко в Луганске.
 Дружина Януковича вважає, що на Майдані роздають наколоті наркотиками апельсини
 У ХАРКОВІ ПРИХИЛЬНИКИ ЯНУКОВИЧА РОЗБИВАЛИ АВТОМОБІЛІ З ПОМАРАНЧЕВИМИ СТРІЧКАМИ. МІЛІЦІЯ НІЯКИХ ІНЦИДЕНТІВ НЕ ЗАФІКСУВАЛА
 PrimaNews: Юрий Лужков станет императором Малороссии?
 2004-11-30 | 13:50:37 СБУ завела дело по факту посягательства на целостность Украины
 Подчиненный Шуфрича сознался на допросе, что готовил в Ужгороде повторение Беслана!
 Министерство охраны здоровья опровергает бред жены Януковича
 Церковная карта шулеров с Банковой
 Ющенко вважає, що відставка Тигіпка – запізнілий крок
 Уникальное видео: Жена премьера Януковичя увидела на Майдане американские валенки и наколотые апельсины.


Внимание! Читая пророчества на этом сайте помните что достоверность трудно проверить и все может во времени изменяться
"О дне же том, или часе, никто не знает, ни Ангелы небесные, ни Сын, но только Отец (Мк. 13, 32)"